Hallitus on valittu

Tästä aloitimme – tunne meidät

Kiffen ei ole seura, jonka mottona on järjestys ja kuri. Sitä vastoin meitä voi sanoa liberaaliksi, sallivaksi, vapaaksi ja itsenäiseksi. Kiffen on vaihtoehto, ja edelleen erotumme joukosta, usein hyvässä ja joskus pahassa.

– Göran Wallén

Pirkkolan liikuntahallin kahviossa pidetyn järjestäytymiskokouksen päättyessä seuralla oli uusi hallitus. Samalla tehtiin myös suunnitelma seuraavalle vuodelle ja Kiffenin käsipallotoiminta on polkaistu uudelleen käyntiin.

Uuden hallituksen muodostaa:

Ilpo Kilpeläinen Hallituksen PJ

Miikka Halmajärvi

Päivi von Kugelgen

Kai Keinänen

Christopher Weber

Rahakirstua vartio ja tilit tarkastaa

Bo Bergman.

Yhden Kiffenin ikonin vastausta odotellaan eli hallitusta täydennetään, kun vastaus saadaan.

Ensi viikolla saadaan kannattajille tuotteita myyntiin, tukemaan seuran toimintaa!!

Pitkään mieltäni vaivannut asia, nostaa rakas seuramme, uuteen lentoon, astui suuren askeleen eteenpäin.

”Unelma elää”